Založ si blog

Alexandrovcov už žerú ryby

zdroj: verejne prístupný profil na FB

zdroj: verejne prístupný profil na FB

Precestovala som – prevažne s batohom na chrbte 62 krajín sveta, vrátane Tibetu. Bola som na piatich kontinentoch a vždy, keď ma napadne nejaký zážitok, tak iba s pokorou ďakujem Bohu, že  mi to bolo dopriate. Cestovanie som vždy-celý život považovala za svoje najväčšie šťastie, lebo poznanie sveta je najvyššou školou života. Nič vám totiž v živote nedá viac poznatkov, ako cestovanie a život medzi cudzími ľuďmi. Môžete prečítať tisíc kníh, ktoré, mimochodom, milujem, nikdy vám nedajú to, čo cestovanie po svete s otvorenými očami, srdcom a výrazným rešpektom k ľuďom, ktorých stretnete. Ak skombinujete pri cestovaní tieto tri veci, mágia poznania sveta sa vám otvorí dokorán ako posuvné sklenené dvere pri vstupe do obchoďáku a vy sa môžete napiť z kalicha múdrosti, ako sa Omar napil vody zo studne, ktorú vykopal do skaly, pretože to, čo musíte obvykle v živote podstúpiť, aby ste mohli následne cestovať, sa často podobá príbehu Omara. Hlavne na “demokratickom” Slovensku.

Okrem takmer celej Európy, som videla život detí v Somálsku (budí ma to zo spánku dodnes), raňajkovala s mníchmi v Tibete, videla Galapágy, Brazílske Slumy, pobrežie Amazonky v najhlbšej džungli, taktiež pobrežie Nílu v Egypte. Oslavovala s Mexičanmi sté výročie ich Ústavy, opila sa so známou – Argentínčankou v Buenos Aires (priaznivé vetry-je preklad názvu), modlila sa pod sochou Krista Spasiteľa v národnom parku Tijuca (Brazília), cestovala s Rusmi po Bajkalsko-amurskej magistrále. Nakupovala v Zlatej uličke v Istambule, napoly legálne navštívila mesto duchov na Cypre, tiež videla chrámy na Kréte, Aténsku Akropolu, horu Olymp, Korintský prieplav, Suezský prieplav, Panamský prieplav. Zbila som arogantného moslima-egypťana v jeho vlastnej krajine, modlila sa pod múrom nárekov a zažila mnoho ďalších vecí a krajín ako Ukrajina, Čína, Chile, Peru a podobne.

V Kolumbií mi jeden starý vráskavý muž, pracujúci pred tridsiatimi rokmi pre Pabla Escobaru ako správca jeho majetku, nad jeho hrobom po dvoch hodinách dialógu povedal o Escobarovi krásnu vetu:  „Slobodu nedosiahneme hľadaním slobody, ale hľadaním pravdy!” Pravdepodobne nebol prvý, kto ju vyslovil, no napriek tomu ju mám ako motto môjho blogu.

Na cestovaní však nie je najdôležitejšie to, čo vidíte alebo zažijete, ako si mnohí z vás myslia. To považujem dnes po skúsenostiach len za akýsi vedľajší produkt travellingu, aj keď priznávam, že to je úžasné. Dôležité však je, čo pri cestovaní pochopíte a naučíte sa. To je totiž skutočná podstata svetovej turistiky.

Iba vďaka cestovaniu som sa naučila dva svetové jazyky (anglický a španielský), lebo ruštinu a nemčinu som vedela už zo školy a vo svete ich len zdokonalila. Ďalšie štyri slovanské jazyky, ktorými sa dokážem dohovoriť, vrátane materinského, nerátam. Opäť za to s pokorou ďakujem Bohu. Avšak, najpodstatnejšie na svetovej turistike je, že vo svete pochopíte veľa vecí, ktoré doma ani na dovolenke v päťhviezdičkovom hoteli niekde v Hurgade, či tureckej Antályi nikdy pochopiť nemôžete, lebo tie veci nezažijete. To je to”pravé orechové,” čo som pri vlastnom objavovaní sveta našla. Zažiť veci, ktoré vás míľovými krokmi posúvajú dopredu. A nemusia byť vždy práve príjemné. Za to však treba Bohu poďakovať tiež. Samozrejme s pokorou. Dôvod je jednoduchý.

Biely človek-Slovák, ktorý zažije rasizmus od čiernych, ako som ho zažila ja na vlastnej koži pri vstupe do jednej z černošských krajín, kompletne zmení váš pohľad na rasizmus a pochopíte, že pohľad, ktorý máme napríklad na cigánov je veľmi jednoduchý a nepostačujúci. Keby ste to zažili, Kotlebu by ste rozhodne nevolili, lebo jeho prístup by vám pripadal ako z doby kamennej. Tiež keby ste zažili pohŕdanie, s akým sa pozerá na zvyšok sveta skupina amerického obyvateľstva z USA, prezývaného samotnými Američanmi “White Trash,” pochopili by ste, prečo takúto rasistickú nálepku od zvyšku Ameriky dostala. Neobhajujem ju, to ani náhodou, lebo nálepkovanie sama odmietam, iba píšem fakty. Po spoznaní svetovej reality zblízka by ste sa tiež usmiali nad vecami ako je slovo demokracia, pretože nič také ako demokracia vo svete neexistuje. Existuje iba spôsob, ako manipulovať masy a ľuďom vládnuť. Spôsob, ktorý sa iba rovnako manipulatívne volá demokracia. Ale s vládou ľudu to nikdy nemalo nič spoločné. Zistili by ste, že chudobní ľudia v Latinskej Amerike sú oveľa bohatší ako vy, pretože majú niekoľkonásobne viac slobôd ako vy. Tiež to, že keby sa niekto v Latinskej Amerike vyslovil za odoberanie detí rodičom, bol by do týždňa pravdepodobne zavraždený, pretože Hispánci rodinu skutočne milujú a nemajú to potrebu len hrať, ako veľká časť Európy.  Zistili by ste, že Pablo Escobar je vo vlastnej krajine ľuďmi považovaný za národného hrdinu a že ho nezabila kolumbíjska vláda s američanmi, ale členovia konkurenčného kartelu, ktorý za “odmenu” dostal od politikov v Kolumbií tichý súhlas na prevzatie Escobarovho business-u. Zmenilo by to váš pohľad na slovo národniar! Pri cestovaní svetom tiež pochopíte, že nič také ako americký patriotizmus neexistuje. Tiež by ste pochopili, že utečenecká kríza v EÚ je niekoľko rokov dopredu plánovaný akt, nie následok vojny v Sýrii. Naopak. Vojny v Sýrii a všade na Blízkom východe ho mali len vyvolať. A samozrejme, následne súvislosti, ako napríklad to, že likvidácia Európy je v plných obrátkach, že vláda EÚ je horšia ako mor a podporovatelia tohoto samovražedného paktu zrádzajú sami seba. Iba to ešte nevedia, respektíve, si to odmietajú priznať.

Je toho veľa, čo pochopíte. Napr., že americký liberalizmus je úplný opak slovenského, až na jednu vec. Polovička slovenských a amerických príslušníkov liberalizmu je závislých na drogách, z čoho jasne vyplýva, že drogové kartely v Latinskej Amerike žijú hlavne z američanov, ktorých nazývate demokratmi. Tiež to, že NATO by v prípade vypuknutia ďalšej svetovej vojny nikdy východnú Európu nebránila, ale urobila by si z nej bojisko. Alebo po spoznaní Ruska a jeho ľudí pochopíte, že sú v svojej podstate do bodky rovnakí, ako boli Slováci ešte pred štvrťstoročím. Ak teda niekto povie, že patríme na západ, napriek tomu, že pochádzame z juho-východu, alebo pri čítaní komentárov, kde slovenskí “demokrati” ohovárajú Rusov, sa smejem veľmi hlasno, pretože ste do bodky v svojej podstate rovnakí! Slovák a Rus-minimálne z európskej časti Ruska, je totiž vo svojej podstate typickým “Ivanom” z Mrázika! Líšite sa len mierou podoby. I’m Sorry, drahá Slovač, ak vás moja pravda prekvapuje, ale takto vás nevidím vo svete len ja, ale takmer každý cudzinec, ktorý mal “tú česť” spoznať slovenskú povahu! Ale nezúfajte, nepíšem to len o vás, keďže som tiež Slovenka. Líšim sa od vás možno len tým, že ja-na rozdiel od vás, nemám problém si to priznať, lebo to považujem za pravdu!

Nič ma tu už nevábi, pôjdem skúsiť v šíry svet

Každý junák chce aby iba preňho kvitol kvet

Raz vaši, raz naši, nech cestička nepráši,

Raz vaši, raz naši, nech cestička nepráši.

 

Keď sa vidím v zrkadle som so sebou spokojný.

Nevyzerám veru zle,  u žien vyhrám bez vojny.

Raz vaši, raz naši, nech cestička nepráši.

Raz vaši,raz naši, nech cestička nepráši…

Fúú, to som ale zase nahrala na smeč trollom, že? To bude zase “víchrica” na diskusii! Jeden troll s luteránskym menom, skrývajúc sa za masku blogera, píšuci, že likvidácia televízneho vysielania je naša spása, odriekajúc pritom anti-komunistické heslá ako hinduista mantru, by ma najradšej exkomunikoval z cirkvi, až tak moju blogerskú pravdu nenávidí! Ešte štastie, že nie som luterán, ale katolík! Najzábavnejšie na tom je, že ten troll sa na Ivana z Mrázika podobá zo všetkých najviac!

Nepíšem však o tomto trollovi pre záujem, ale preto, že si pomýlil-rovnako ako dve tretiny Slovákov, že Rus automaticky nerovná sa komunista! Nie je však ani zďaleka najhorší. Za najhoršieho trolla dňa považujem ďalšiu autorku – Luciu Anďalovú, ktorá rovno na sviatok Božieho narodenia ako skrachovaná redaktorka Plus Jeden Deň a nositeľka európskych “hodnôt,” tiež pravidelná komentátorka na stránkach typu: “Zomri,” sa na FB profile vyjadrila k obrovskej ľudskej tragédii -pádu lietadla s Alexandrovcami takto, citujem:

 

“Alexandrovcov papajú rybičky. Padol ďalší symbol komunizmu. Do mora.”

Ešte pred dvoma dňami, na Štedrý deň, som písala o slušnosti a priala ju všetkým Slovákom. Veľa z vás sa čudovalo prečo! Tak pre toto, vážení! Pretože sú medzi vami ľudia, ktorí sú zákernejší ako zmija a skazenejší ako stará konzerva plná botulotoxínu! Títo autori v blogu nepíšu expresívne slová. Ich komentáre sú uhladené a  rovno vás nimi zabíjajú!  A ešte im za to často ďakujeme.

Je najvyšší čas začať nazývať vecí pravými menami a toto nazývam najzákernejším bullshitistom roka 2016!

Spali ste príliš dlho, Slováč. Treba sa z toho zlého sna prebrať. Aj vaša hymna vám to hovorí.

 

Katalin Tara

 

 

 

autobus, Taliansko

Identifikácia obetí nehody maďarského autobusu potrvá niekoľko dní

22.01.2017 22:12

Identifikácia 16 obetí nehody autobusu s maďarskými stredoškolákmi na severe Talianska môže podľa talianskej polície trvať niekoľko dní.

lavína, sneh

Lavína zasypala v Rakúsku štyroch Čechov, dvaja zahynuli

22.01.2017 17:56

Dvaja Česi zahynuli pri páde lavíny v rakúskom stredisku Wildgerlostal pri obci Krimml neďaleko Salzburgu.

prasa, sviňa, ošípané

Štát podporí chovateľov dojníc a ošípaných

22.01.2017 17:20

Ministerstvo pôdohospodárstva rozvoja vidieka plánuje podporiť chovateľov dojníc a prasníc celkovou sumou viac ako 4 milióny eur.

Ján Richter

V rekvalifikácii absolventov škôl vidí Richter problém

22.01.2017 17:13

Ak na začiatku tohto roka hodnotíme vývoj toho minulého, stále je v evidencii síce menej, ale relatívne dosť absolventov, ktorí nemajú prácu, povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter.

Katalin Tara

„Slobodu nedosiahneme hľadaním slobody, ale hľadaním pravdy.“

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 18241x
Priemerná čítanosť článkov: 18241x

Autor blogu

Kategórie

Archív